Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Janke Marek

Wiceprezes Zarządu Loss Prevention Experts

Janke Marek

Wiceprezes Zarządu Loss Prevention Experts

Biogram

Ceniony menadżer, kreatywny i innowacyjny w działaniu – jego szerokie zrozumienie biznesu oraz łatwość w budowaniu relacji pomaga tworzyć najlepsze rozwiązania dla klientów LPE.
Posiada wieloletnie doświadczenie na stanowiskach związanych z obrotem międzynarodowym, wprowadzaniem produktów na rynek oraz sprzedażą.
Marek Janke jest absolwentem Akademii Morskiej w Szczecinie, studiów Executive MBA Erasmus Rotterdam University oraz programu Post-MBA Swiss Business School.
W latach 2001-2004 pełnił funkcję Menadżera ds. Rozwoju Biznesu w IQFM, gdzie zajmował się m.in. wprowadzaniem na polski rynek produktów międzynarodowych koncernów, budowaniem polityki handlowej przedsiębiorstwa oraz zarządzaniem zewnętrznymi strukturami sprzedaży.
W latach 2004 – 2013 sprawował funkcję Dyrektora Handlowego, a od 2007 również Członka Zarządu w Barlinek S.A., gdzie zarządzał globalną sprzedażą oraz marketingiem. Realizując postawione zadania, Marek Janke uzyskał wzrost obrotu z 150 mln zł do 640mln zł oraz wzrost udziału w rynkach europejskich z 3% do 12% w 8 lat.
Marek Janke w latach 2013 – 2015 objął funkcję Wiceprezesa Zarządu ds. Handlowych w Impel Security Polska Sp. z o.o., gdzie zmienił struktury organizacyjne i zbudował standardy sprzedaży zwiększając efektywność.
Od 2015 roku wspólnie z LPE z powodzeniem realizuje szereg projektów w obszarze loss prevention.

Sesje Janke Marek