Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Szejna Andrzej

Public Policy Advisor. Squire Patton Boggs

Szejna Andrzej

Public Policy Advisor. Squire Patton Boggs

Biogram

Andrzej Szejna był posłem do Parlamentu Europejskiego (MEP) – Wiceprzewodniczącym Komisji Stanowienia Prawa PE w latach 2004-2009 – pierwszych latach członkostwa Polski w UE.
W swojej praktyce zawodowej Andrzej Szejna posiada doświadczenie zarówno w doradzaniu przy tworzeniu i wdrażaniu projektów o charakterze międzynarodowym w sferze publicznej oraz prywatnej, jak i zarządzaniu takimi projektami. W sferze publicznej doradzał Ministrowi Finansów w zakresie reformy administracji celnej i skarbowej, odpowiadał za tematykę eksportu i inwestycji zagranicznych jako podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i wiceprezes zarządu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. W Parlamencie Europejskim VI kadencji był I wiceprzewodniczącym Komisji Stanowienia Prawa nadzorując proces legislacji europejskiej.
Mecenas Szejna posiada bogate doświadczenie zdobyte w renomowanych kancelariach międzynarodowych i instytucjach europejskich m.in. w takich dziedzinach jak bankowość i ubezpieczenia, sektor rolny, energia odnawialna, IT, sektor obronny, zagadnienia prawa europejskiego i międzynarodowego ze szczególnym uwzględnieniem reprezentowania i doradzania klientom w relacjach z instytucjami, agencjami UE i organizacjami międzynarodowymi.
Andrzej Szejna jest autorem wielu artykułów z dziedziny prawa europejskiego publikowanych min. w Prawo Europejskie w Praktyce.
Andrzej jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Pełnił także funkcję prodziekana Wydziału Stosunków Międzynarodowych Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości (WSUiB).

Sesje Szejna Andrzej

GOZ – nowe oblicze sektora

13:10-14:00
sala konferencyjna