Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Węgrecki Józef

Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKN ORLEN S.A.

Węgrecki Józef

Członek Zarządu ds. Operacyjnych PKN ORLEN S.A.

Biogram

W latach 1978-1990 pracował w Zakładzie Remontowym Energetyki Kraków, następnie w latach 1990-1993 w Spółce Pracowniczej Remak Opole na stanowisku Wiceprezesa Spółki. Od kwietnia 1993 do czerwca 2017 pełnił funkcję Prezesa, Członka Zarządu Spółki Remak-Krak Sp. z o.o.
Od 2017 do marca 2018 zajmował stanowisko Wiceprezesa Zarządu w spółce Energa Wytwarzanie S.A. gdzie odpowiada za zarządzanie w zakresie eksploatacji turbin wodnych, wiatrowych, farmy fotowoltaiczne, kogenerację oraz elektrownie węglowe oraz za działalność w zakresie innowacji, pozyskiwania dla spółki aktywów ciepłowniczych i wyznaczanie kierunków rozwoju.

Interesuje się monitorowaniem i analizą najnowszych rozwiązań technicznych w zakresie energetyki – alternatywnymi źródłami energii i możliwościami ich wdrażania w przemyśle.
Jest odznaczony: Galicyjską Wielką Nagrodą Budownictwa za wkład w rozwój budownictwa; Odznaką honorową za zasługi dla budownictwa ; Złotym medalem za długoletnią służbę; Odznaką Honoris Gratia – za działalność charytatywno-społeczną.

Sesje Węgrecki Józef

Globalne trendy. Gospodarka 4.0.

10:25-12:15
Sala konferencyjna