Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Aktualności

4
Maj

BASF Polska Sp. z o.o. Partnerem Specjalnym Kongresu „Polska Chemia” (2018)

Partnerem Specjalnym piątej edycji Kongresu „Polska Chemia” jest BASF Polska Sp. z o.o. Spółka wspierała również poprzednie edycje Kongresu.

Portfolio BASF w Polsce obejmuje chemię przemysłową, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin, chemię budowlaną (w tym domieszki do betonu), produkty chemii kosmetycznej i gospodarczej, lakiery oraz katalizatory samochodowe.
W BASF Polska funkcjonują m.in. zakłady w Środzie Śląskiej koło Wrocławia (katalizatory) i w Myślenicach koło Krakowa. BASF w Polsce partnerem firm z bardzo wielu gałęzi przemysłu. Zatrudnia tu ponad 700 pracowników, a obroty grupy w Polsce w 2016 roku wyniosły 778 milionów Euro. BASF jest firmą odpowiedzialną społecznie, dążącą do lepszej ochrony klimatu, promującą inteligentną energię (smart energy) i popularyzującą edukację chemiczną.
Od 2010 roku BASF Polska jest wyłącznym partnerem laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odwiedzanego rocznie przez 10 tys. osób. Podobne laboratorium zostało otwarte we wrześniu 2015 r. w Humanitarium na terenie Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. W maju 2016 roku firma uruchomiła tam drugie, analogiczne laboratorium.