Polska Izba Przemysłu Chemicznego

Aktualności

17
Maj

Fluor S.A. Partnerem Kongresu „Polska Chemia”

Z przyjemnością informujemy, że Fluor S.A. jest partnerem V edycji Kongresu „Polska Chemia”.
Fluor S.A. jest biurem inżynieryjnym będącym częścią Korporacji Fluor – jednej z największych na świecie spółek inżynieryjno-projektowych notowanych na giełdzie. Korporacja jest światowym liderem w dostarczaniu swoim Klientom zintegrowanych rozwiązań EPFC (ang. Engineering Procurement Fabrication Construction). Fluor jest obecny w 36 krajach na 6 kontynentach. Firma zatrudnia ponad 56 000 pracowników, zapewniając swoim Klientom realizację złożonych i trudnych pod względem logistycznym projektów w różnych zakątkach globu. Oczekiwaną przez Klientów jakość realizacji, pewność harmonogramu i kosztów projektu oraz bezpieczeństwo wykonania inwestycji gwarantują najwyższej klasy specjaliści, a także najnowocześniejsza infrastruktura i oprogramowanie jakimi dysponuje każde biuro Fluor.
Gliwickie biuro Fluor jest w pełni zintegrowane z całą Korporacją, dzięki czemu może oferować swoim Klientom na całym świecie najlepsze konkurencyjne rozwiązania, wykonując usługi studialne, projektowania, kompletacji dostaw, zarządzania projektami, prowadzenia rozruchów, procesów technologicznych czy utrzymania ruchu w sektorze rafineryjnym, petrochemicznym, chemicznym i biotechnologicznym. Biuro jest na rynku od ponad 70 lat i ma dostęp do szerokiej wiedzy profesjonalnej. Obecnie, zatrudniając 400 osób, Fluor stanowi jedno z największych przedsiębiorstw inżynieryjno-projektowych w Polsce. Gliwickim biurem kieruje Prezes i Dyrektor Generalny Grzegorz Czul.
Do Klientów firmy należą m.in.: Grupa ORLEN S.A., Grupa LOTOS S.A., Grupa AZOTY S.A., BASF, 3M Poland, Borealis AB czy PCC. W ramach współpracy z innymi biurami Korporacji, gliwicki Fluor świadczy usługi także dla TengizChevroil, Shell, BP, GASCO Abu Dhabi, Degussa AG, ConocoPhillips i wielu innych.