
Agnieszka Skorupińska

Agnieszka Skorupińska jest adwokatem z trzynastoletnim doświadczeniem zawodowym. Specjalizuje się w polskim i unijnym prawie ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych, doradzając przedsiębiorstwom w aspektach regulacyjnych, projektach inwestycyjnych oraz w aspektach środowiskowych transakcji nieruchomościowych, transakcji fuzji i przejęć oraz procesów finansowania. Z sukcesem od lat reprezentuje także klientów w postępowaniach administracyjnych i sądowych dotyczących prawa ochrony środowiska.
Doświadczenie Agnieszki obejmuje projekty z zakresu m.in.: uzyskiwania pozwoleń środowiskowych w tym pozwoleń zintegrowanych, historycznego zanieczyszczenia gruntów i wód gruntowych, szkód w środowisku, raportów początkowych, ocen oddziaływania na środowisko, ochrony powietrza, w tym dostosowania do standardów emisyjnych określonych w IED oraz w konkluzjach BAT oraz uzyskania derogacji i odstępstw od tych standardów, zmian klimatycznych (climate change) w tym kwestie związane z emisją CO₂ (EU ETS), gospodarowaniem odpadami i wodami, hałasu oraz REACH.
Jako doradca skutecznie reprezentowała spółki z sektora energetycznego, chemicznego, budowlanego, gospodarki odpadami, FMCG, wodociągowego i kanalizacyjnego, odnawialnych źródeł energii, górniczego, samochodowego, odzieżowego, spożywczego.
Najbardziej prestiżowy ranking kancelarii prawnych Chambers & Partners wskazuje Agnieszkę jako prawnika rekomendowanego w dziedzinie prawa ochrony środowiska (Band 2), a ranking Legal 500 jako tzw. „Rising Star” w dziedzinie prawa ochrony środowiska dla sektora energetycznego i zasobów naturalnych. W 2014 roku Agnieszka została wyróżniona w Rankingu Dziennika Gazeta Prawna „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra”.
Środa 1 czerwca
PREZENTACJA EKSPERCKA - WPROWADZENIE DO PANELU V
Środa 1 czerwca
V PANEL: GLOBALNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU - ESG I ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ W PRAKTYCE
- Polska Chemia na rzecz środowiska – dwustronne korzyści?
- Miejsce ESG w strategiach biznesowych przemysłu chemicznego.
- Firma zrównoważona środowiskowo – czyli jaka?
- Wpływ taksonomii UE na finansowanie inwestycji.
Paneliści:
- dr Igor Korczagin, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju, PCC Rokita S.A.
- Agnieszka Łyczak - Szymczyk, Sustainability Manager, BASF Polska Sp. z o.o.
Moderator: