speaker-photo

Michał Łukawski

Sustainability Manager, Dow Packaging and Specialty Plastics, Dow Polska Sp. z o.o.

Absolwent Katedry Chemii i Technologii Polimerów Politechniki Warszawskiej. Od 10 lat związany z szeroko pojętym przemysłem tworzyw sztucznych. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako specjalista ds. rozwoju aplikacji oraz sprzedaży w firmie Dupont, doradca techniczny w dystrybucji tworzyw sztucznych (Telko Polska) oraz dziale modyfikacji radiacyjnej polimerów Instytutu Chemii i Technik Jądrowych. Do Dow dołączył w 2018 r. w wyniku fuzji z firmą DuPont. Odpowiada za relacje z kluczowymi klientami oraz sprzedaż produktów firmy Dow w krajach Nordyckich.

Swoje doświadczenie zawodowe wykorzystuje również do prowadzenia działalności edukacyjnej nt. zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Ekologia stała się dla niego nie tylko sposobem na pracę ale również na rozwój pasji. Konsultował m.in. cykl felietonów Stanisława Łubieńskiego „Śmieć Miesiąca” do Dwutygodnika oraz „Książkę o śmieciach” tego samego autora.  Po godzinach fotografuje przyrodę i opiekuje się dzikimi pszczołami.

11:15 - 11.55

Czwartek 2 czerwca

VII PANEL: TWORZYWA PRZYSZŁOŚCI

  • Znaczenie tworzyw sztucznych dla gospodarki i postępu cywilizacyjnego – tworzywa dla różnych gałęzi przemysłu.
  • Rola tworzyw sztucznych w dekarbonizacji.
  • Jak maksymalnie wykorzystać wartość tworzyw? Racjonalne podejście do gospodarki tworzywami.
  • Ekoprojektowanie produktów i opakowań pod kątem recyklingu.
  • Symbioza gospodarcza – sposobem na lepsze wykorzystanie zasobów? 

Paneliści:

- Michał Łukawski, Sustainability Manager, Dow Packaging and Specialty Plastics, Dow Polska Sp. z o.o.

- Andrea Bonanni, Proposal Manager, NextChem

- dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Managing Director, Plastics Europe Polska

- dr hab. inż. Andrzej Plichta, Profesor Uczelni, Pełnomocnik dziekana ds. współpracy z przemysłem, Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej

- Arkadiusz Majoch, Dyrektor, Biuro Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii, Obszar Strategii i Innowacji oraz Relacji Inwestorskich, PKN ORLEN S.A.

Moderator:

- Katarzyna Błachowicz, Wiceprezes Zarządu, Koordynator, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego