
Konrad Nowakowski
Ekspert i konsultant w dziedzinie ochrony środowiska, gospodarki odpadami ekoprojektowania oraz technologii produkcji opakowań i ich recyklingu. Z wieloma wdrożeniami innowacyjnych produktów i technologii (w ramach prac B+R) doświadczeniem w bezpośredniej współpracy z przedsiębiorstwami oraz samorządami. Posiada doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych oraz aspektów technologicznych w zakresie produkcji i przetwórstwa opakowań w tym wykonanych z tworzyw sztucznych. Praktyk nastawiony na wdrożenia rozwiązań w myśl Gospodarki w Obiegu Zamkniętym w ramach Inicjatywy #EndPlasticPollution, programu UNEP/GRID-Warszawa.
Wieloletni pracownik COBRO – INSTYTUTU BADAWCZEGO OPAKOWAŃ (obecnie w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz), przedsiębiorca oraz aktywny działacz na rzecz poprawy warunków polskich przedsiębiorców. Prezes Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań, która jest na dzień dzisiejszy jedną z kluczowych organizacji otoczenia biznesu realizująca zadania w myśl koncepcji rozszerzonej odpowiedzialności producenta, zrzeszająca podmioty z różnych branż, aktywnie współpracująca z władzą rządową i samorządową. Na co dzień realizujący zadania dotyczące gospodarki odpadami opakowaniowymi, ekoprojektowania i zagadnień związanych z Gospodarką w Obiegu Zamkniętym.
Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie praktycznego stosowania i interpretacji przepisów prawnych ochrony środowiska, a w szczególności ustaw odpadowych w tym produktowych. Ekspert wielu gremiów m.in. CLIMATE LEADERSHIP powered by UN Environment oraz zespołu ds. oceny koncepcji projektowych złożonych w ramach naboru "Wzmocnienie realizacji gospodarki o obiegu zamkniętym" przy Ministrze Klimatu i Środowiska, Polish Circular Hotspot , oraz licznych komisji konkursowych m.in. Teraz Polska, Pakstar, Silesia Expo. Aktywny działacz gremiów doradczych, Rady ds. Zrównoważonego Wykorzystania Żywności oraz grup roboczych przy Ministerstwach. Autor wielu publikacji, wdrożeń i patentów w obszarze nauki w zakresie ocen cyklu życia LCA, śladu środowiskowego PEF, technologiach recyklingu, ekoprojektowania oraz systemów pakowania. Ekspert ukierunkowany na ułatwienie działalności przedsiębiorcom w obszarach związanych z ochroną środowiska.
14 czerwca (środa) Cyrkularny przemysł, Dzień 2, Piętro 3
BLOK TEMATYCZNY: CYRKULARNY PRZEMYSŁ
-> ROZMOWA EKSPERCKA 1x1: W drodze do zrównoważonego przedsiębiorstwa – działania i strategia spółki ANWIL S.A.
- Patryk Antonik, Kierownik Biura Ryzyka Regulacyjnego, ANWIL
- Aleksandra Sutryk, Młodsza Specjalistka Pionu Rzecznictwa i Legislacji, Polska Izba Przemysłu Chemicznego
-> ROZMOWA EKSPERCKA: Cyfrowa transformacja - nowe modele i narzędzia współpracy z Klientem
- Katarzyna Kaczorowska, Account and Distribution Manager, CE, DOW Polska
- Dariusz Mazurczyk, Regional Marketing Manager ECE, Resinex Poland
-> PREZENTACJA : Tangible solutions to face the challenge and implement a sustainable transition
- Michał Białkowski, Head of Research and Development, Casale
-> PANEL DYSKUSYJNY GOZowa codzienność Polskiej Chemii
Uczestnicy:
- dr hab. Stanisław Kudła, Dyrektor Centrum Technologii i GOZ, Sieć Badawcza Łukasiewicz - ICSO
- dr inż. Paweł Bielski, Dyrektor, Sieć Badawcza Łukasiewicz - ICHP
- Magdalena Dziczek, Dyrektor Biura Zarządu, Związek Pracodawców Przemysłu Opakowań i Produktów w Opakowaniach EKO-PAK
- Konrad Nowakowski, Prezes, Polska Izba Odzysku i Recyklingu Opakowań
Moderacja:
- Katarzyna Błachowicz, Wiceprezes Zarządu, Koordynator, Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu - Krajowego Klastra Kluczowego