speaker-photo

Marcin Przygudzki

Koordynator Pionu Projektów i Komunikacji, Polska Izba Przemysłu Chemicznego

W Polskiej Izbie Przemysłu Chemicznego pracuje od lipca 2019 roku. Od października 2021 roku pracuje na stanowisku Koordynatora Pionu Projektów i Komunikacji.

W PIPC odpowiada za koordynację prac Zespołu Projektów i Komunikacji, rozwój kluczowych projektów wewnętrznych prowadzonych przez Izbę (w szczególności: Projektu Chemia 4.0, Programu Bezpieczna Chemia oraz TECHCO Forum), a także organizację związanych z nimi wydarzeń i działań, jak chociażby opracowywanie strategii komunikacji, współpraca i utrzymywanie relacji z Członkami PIPC. Do zakresu jego obowiązków należy również m.in. budowanie siatki partnerów i pozyskiwanie sponsorów, opracowywanie materiałów informacyjnych, merytorycznych oraz promocyjnych Izby. Pełni także rolę moderatora i konferansjera w trakcie spotkań online i konferencji PIPC.

Od września 2020 roku jest Redaktorem Naczelnym najważniejszej publikacji wydawanej przez Polską Izbę Przemysłu Chemicznego, tj. Magazynu "Polska Chemia".

Przed dołączeniem do zespołu PIPC pracował m.in. w firmie konsultingowo-doradczej oraz grupie medialnej Agora S.A. Do 2022 roku pracę zawodową łączył z prowadzeniem wielu projektów społecznych, m.in. jako prezes stowarzyszenia sportowego. W 2018 roku został podwójnie nagrodzony za działalność prowadzoną na rzecz mieszkańców Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy w kategorii "Młody działacz społeczny".

Jest absolwentem Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Aktualnie kontynuuje rozwój w ramach Magisterskich Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

12.55 - 14.00

13 czerwca (wtorek) Cyrkularny Przemysł, Dzień 1, Piętro 3

BLOK TEMATYCZNY: CYRKULARNY PRZEMYSŁ

-> ROZMOWA EKSPERCKA 1x1: Razem dla planety – kolejny krok w stronę zrównoważoności

 

  • Agnieszka Łyczak-Szymczyk, Sustainability Manager, BASF Polska
  • Marcin Przygudzki, Koordynator Pionu Projektów i Komunikacji, Polska Izba Przemysłu Chemicznego

 

-> PANEL DYSKUSYJNY: Recykling chemiczny – potrzeby i wyzwania dla cyrkularności

 

  • dr inż. Anna Kozera-Szałkowska, Dyrektor Zarządzająca, Plastics Europe Polska
  • Michał Łukawski, Account Sales Manager, DOW
  • dr inż. Arkadiusz Majoch, Dyrektor Biura Innowacji i Rozwoju Nowych Technologii, PKN ORLEN

Moderacja:

  • Szymon Domagalski, Radca ds. Regulacji, Polska Izba Przemysłu Chemicznego

 

-> PREZENTACJA: Racjonalne wykorzystanie zasobów surowcowych w transformacji ORLEN Południe do biorafinerii – zyskać na „zieloności”

 

  • Grzegorz Semerjak, Dyrektor Technologii i Rozwoju, ORLEN Południe